چند مثال و ایده برای استفاده از پیامک

چند مثال و ایده برای استفاده از پیامک

رستورانها و سرویس های غذایی

1.  جو صاحب یک رستوران است و شماره اختصاصی خود را به این روشها تبلیغ می کند: روی منوی رستوران، از طریق یک پوستر کنار در رستوران، روی رسیدها، و در وب سایت

2.  متن آگهی تبلیغاتی مشابه این عبارت است: "کلمه کلیدی 'غذای دریایی' را به شماره 77777 پیامک کنید تا در فهرست غذاهای ویژه زمان ناهار قرار بگیرد"

3.  مشتریان رستوران به صورت داوطلبانه عضو کمپین موارد ویژه رستوران می شوند. آنها با ارسال این کلمه کلیدی در قالب یک پیامک در این کمپین ثبت نام می کنند. تایید ثبت نام در قالب متنی به این شکل به شماره هر فرد ارسال می شود:"از ثبت نام شما متشکریم. یک پیام همراه با موارد ویژه رستوران به شما ارسال خواهد شد. برای انصراف از دریافت این پیامها می توانید کلمه STOP را به شماره 77777 ارسال کنید."

4. رستوران به رزروهای سه شنبه شب نگاهی انداخته و پیش بینی می کند که جمعیت کمتری به رستوران می-آیند. همچنین چندین دوجین خرچنگ زنده دریافت کرده-اند که باید مصرف شوند وگرنه از بین می روند. بنابراین یک کمپین را آغاز می کنند.

5.  متن پیام ارسالی به این شرح است: "جشنواره خرچنگ رستوران جو-فقط امشب- برای رزرو با شماره 9876-555-604 تماس بگیرید. این متن را نشان داده و 20% تخفیف بگیرید. برای دریافت نکردن چنین پیامهایی، کلمه STOP را به شماره 77777 ارسال کنید."

سیاستمداران و مقامات رسمی منتخب

1.   سارا، شهردار یک شهر کوچک، علاقه دارد تا با کسانی که به او رای داده اند در تماس باشد. برای اینکار یک شماره اختصاصی را همه جا تبلیغ می کند، در امضای ایمیلهایش، روی محل کارش، و حتی روی یک بیلبورد در شاهراه.

2.  پیشنهاد تبلیغاتی عبارت از این است، "سارا صدای شما را می شنود . با ارسال پیامکی حاوی  کلمه "DEMOCRACY"، پیامهایی را در مورد  موضوعات محلی دریافت کنید. "

3.  شهروندان علاقمند از موبایل خود برای پیوستن به این کمپین استفاده می کنند. آنها کلمه کلیدی را با یک پیامک ارسال می کند و در پاسخ متنی مشابه این مورد دریافت می کنند"از ثبت نام شما متشکرم. واقعاً به آنچه می اندیشید اهمیت می دهم. پیامکهایی در رابطه با موضوعات شهری دریافت خواهید کرد. در صورت انصراف از ثبت نام کافیست کلمه STOP را به شماره 77777 پیامک کنید."

4.  سارا با یک موضوع مهم در رابطه با شهر مواجه می شود که مربوط به توسعه بخشی از شهر است و می خواهد نظر رای دهندگانش را در این مورد جویا شود. او یک کمپین پیامکی با این موضوع به راه می اندازد و چنین پیامی برای آنها ارسال می کند"آیا شما موافق افزایش مالیات برای تاسیس یک پارک جدید هستید؟ با تماس با شماره 6666-555-604 تماس گرفته و پیغام بگذارید. برای عدم دریافت این پیامها کلمه STOP  را به شماره 77777 ارسال کنید"

5.  برقراری ارتباط با مردم به این شیوه ارزان تر از نامه نگاری مستقیم است.

مجمع ورزشهای محلی

1.       دیوید، مربی فوتبال یک تیم دبیرستانی، به راهکار سریعی نیاز دارد تا با بازیکنان و والدین آنها در تماس باشد. چون همه بازیکنان تلفن همراه دارند و در زمینه ارسال پیامک به اندازه فوتبال مهارت دارند، او یک کمپین پیامکی را در شروع فصل بر پا می کند. به هر بازیکن گفته می شود که از طریق ثبت نام در این کمپین از آخرین اخبار تیم مطلع شود. این شماره اختصاصی در کتابچه راهنمایی که در اختیار والدین قرار می گیرد نیز تبلیغ می شود.

2.       پیشنهاد تبلیغاتی این عبارت است "اگر می خواهیم برنده باشیم، همه باید همفکر و همصدا باشیم. گاهی اوقات اتفاقاتی در طی سال رخ می دهند مانند تغییرات زمانبندی. اعلانهای مسابقات و ... که فرصت ندارم با تک تک شما تماس بگیرم. بنابراین عبارت "GAME ON" را به شماره 77777 پیامک کنید. همه اعلانات از این طریق به اطلاع شما می رسند."

3.  بازیکنان که از مربی حساب می برند از طریق موبایل خود ثبت نام می کنند، و در پاسخ چنین پیامی دریافت می-کنند: "مهاجمان به پیش! شما در سرویس هشدار ثبت نام کرده اید. در هر زمانی می توانید با ارسال کلمه STOP  از این سرویس انصراف دهید"

4.  فصل با ناهمواریها و مشکلات زیادی شروع می شود و مربی ناگهان تصمیم می گیرد که یک تمرین صبحگاهی را برگزار کند. یک دوی قدرتی در ساعت 6:30 صبح. دیوید چنین پیامی را به همه بازیکنان ارسال می کند: "بیدارباش! تمرین فوق العاده فردا صبح ساعت 6:30. در زمین حاضر شده و آماده دویدن باشید. برای توقف دریافت پیام، کلمه STOP را به شماره 77777 ارسال کنید"

سازماندهی کنفراسها و رویدادها

1.   جین، هماهنگ کننده یک نمایشگاه محلی است، و مایل است که به شرکت کنندگان در کنفرانس خودش یک سرویس ارزش افزوده ارائه دهد. او می خواهد در حین کنفرانس با آنها در ارتباط بوده و چندین پیشنهاد به آنها ارائه کند. اکثر شرکت کنندگان تلفن همراه دارند . جین چند شماره اختصاصی را به این کار اختصاص می دهد. یک شماره برای "کارهایی که باید در حین حضور در شهر انجام شوند"، شماره دوم برای  "اعلانهای زمانبندی کنفرانس"، و شماره سوم برای "بازخورد پس از کنفرانس"

2.  جین این شماره ها را روی موارد تبلیغاتی قبل از نمایشگاه تبلیغ می کند: با استفاده از این عبارت "واژه "CONFERENCE" را به 77777 ارسال کنید تا در حین دیدار از کنفرانس از رخدادهای محلی شهر مطلع شوید". همین اعلان و سایر شماره ها در جریان سخنرانی آغازین تبلیغ می شوند.

3.  شرکت کنندگان در کنفرانس در این کمپین ثبت نام کرده و پیامی از یکی از اسپانسرها دریافت می کنند که از حضور آنها تشکر کرده و تایید ثبت نام را به اطلاع آنها می-رساند.

4.   یکی از اسپانسرها در حال برگزاری یک تورنمنت گلف در جریان کنفرانس است. اما در روز تورنمنت، بادهای شدید و باران باعث فروکش کردن اشتیاق همه می شود. جین به سرعت به راه چاره می اندیشد و پیشنهاد می کند که از طریق پیامک با همه شرکت کنندگان تماس گرفته شود و بجای گلف یک مهمانی در فضای بسته برگزار شود.

5.  جین یک پیام مختصر را به این صورت ارسال می کند: "باران مسابقه گلف را شست و با خودش برد. بجای آن به مهمانی شرکت (نام  اسپانسر) در خیابان اصلی 1234 ملحق شوید که ساعت 2 بعدازظهر شروع می شود. برای انصراف از دریافت این پیامها، کلمه STOP  را به شماره 77777 ارسال کنید".

 

آموزشگاههای زبان

1.  مارجوری، مدیر یک آموزشگاه خصوصی، چالشی پیش رو دارد. او سه پردیس متفاوت با بیش از 200 دانشجو (زبان مادری هیچ یک از آنها انگلیسی نیست) دارد و باید سریعاً با دانشجویانش ارتباط برقرار کند. روش قدیمی تذکر دادن موارد مهم در ابتدای هر کلاس همیشه راحت نیست و به خوبی درک نمی شود.

2.  مارجوری برای مخابره اخبار آموزشگاه از یک شماره اختصاصی استفاده می کند. همه دانشجویان به محض ثبت نام برای شرکت در کمپین اطلاع رسانی آموزشگاه ترغیب می شوند. این شماره اختصاصی روی پوسترهای نصب شده در همه نقاط موسسه و نیز روی بسته های خوشامدگویی برای هر دانشجو ذکر می شود. پیام مشابه این عبارت است:"عبارت SCHOOL NEWS رابه شماره 77777 ارسال کنید تا در جریان اخبار و بولتن های موسسه قرار بگیرید" .


Copyright © 2011-2014 mahdasms - Powered by isjm.ir                                      کلیه ی حقوق این تارنما محفوظ و متعلق به گروه نرم افزاری و شرکت" ایده سازان جاوید مهدا " می باشد