روش استفاده کمپانیهای بزرگ دنیا از بازاریابی پیامکی

 

روش استفاده کمپانیهای بزرگ دنیا از بازاریابی پیامکی

 • موسسه Walgreens سایت موبایل جدیدی را بهمراه هشدارهای پیامکی راه می اندازد

موسسه Walgreens هشدارهای متنی درباره نسخه بیماران را راه اندازی کرده است که با آماده شدن نسخه مشتریان به آنها هشدار می دهد. این موسسه با ارائه پیامهای خاصی به مشتریان به آنها اجازه می دهد که با استفاده از تلفنهای موبایل خود کوپنهایی را پیدا کنند. از امکانات ارائه شده توسط Walgreens عبارتند از :

تعویضهای نسخه- کاربران می توانند شماره نسخه را وارد کرده و آن را به صورت آماده در هر یک از داروخانه های   Walgreens  تحویل بگیرند، بدون اینکه نیازی به ثبت نام داشته باشند.

سیستم موقعیت یابی فروشگاه- هریک از فروشگاههای Walgreens را در سرتاسر کشور می توان با استفاده از شهر، ایالت یا کدپستی پیدا کرد.

عکس Walgreens – قابلیت مشاهده عکسها و سفارشات چاپی از طریق موبایل

مرور محصولات- خرید و مشاهده جزئیات مربوط به محصولات، قیمتها و نظرات مشتری قبل از خرید از فروشگاه

 • گروه هتلهای هیلتون

گروه هتلهای هیلتون توانسته با استفاده از بازاریابی پیامکی تعداد مهمانان خود را افزایش داده و میزان وفاداری مشتری را افزایش دهد.

هتل پیامهای بازاریابی مهمی را مانند موارد ویژه و تبلیغات را مستقیماً به گوشی موبایل اعضای خود ارسال می-کرد. استفاده از پیامک باعث شد تا پیامها فورا و در مناسب ترین زمان روز ارسال شوند.

پیامک به عنوان یک  ابزار مستقیم بازاریابی باعث یک رشد 10-25 درصدی در نرخ استفاده مشتریان از پیشنهادات ارسالی گردید و موید این مطلب بود که یک بخش جدایی ناپذیر از بازاریابی مستقیم و استراتژی وفاداری مشتری است.

 • شرکت پپسی

پپسی 15 طرح قوطی جدید را رونمایی کرد و گستره ای از تبلیغات را به عنوان بخشی از یک ابتکار مشهور کردن نام تجاری اصلی ایجاد کرد. مسابقه Super Can پپسی به طرفداران این شانس را می داد که به عنوان جایزه، برنده مادام العمر بلیطهای Super Bowl  و یک قوطی جواهر نشان به ارزش 100000 دلار شوند. پپسی همراه با تبلیغات اینترنتی و سنتی، از برنامه های تبلیغاتی موبایل استفاده کرد و اولین برندی بود که از ویدئو در کمپین تبلیغاتی خودش بهره گرفت.

اهداف

 • گسترش تبلیغ برای مسابقه Super Can
 • افزایش آگاهی عموم از 15 طرح جدید قوطی پپسی
 • هدایت هر چه بیشتر کاربران به وب سایت موبایلی شرکت
 • افزایش دادن حجم دانلود ویدئو و عکسهای پس زمینه

پپسی در روزهای نزدیک به مسابقه بزرگ Super Bowl روی صفحه آغازین Sprint Mobile Media Network شروع به تبلیغ کرد. و باعث شد که مشتریان از 4 آگهی تبلیغاتی متفاوت که به صورت بنر نمایش داده می شدند به وب سایت موبایلی پپسی هدایت شده و در آنجا بتوانند کارهای متفاوتی انجام دهند.

پپسی به کاربران امکان می داد تا تصویر پس زمینه قوطی جواهرنشان پپسی را دانلود کنند، برای دیدن ویدئوهایی از طرحهای قوطی پپسی کلیک کنند و همچنین ویدئو کلیپهای Super Bowl را مشاهده کنند.

نتایج

 • تاثیرگذاری بر 9 میلیون نفر
 • میانگین نسبت تعداد کليکها به تعداد نمایشها به اندازه 4.5 درصد
 • دانلود 175000 تصویر پس زمینه

این کمپین اولین برنامه ای بود که چندین ویژگی مانند دانلود محتوا، مشاهده ویدئو و پخش تلویزیونی زنده را با هم ترکیب می کرد. پپسی با این کار باعث شد که تاثیر ماندگاری بر مشتریان بگذارد و اکنون 175000 نفر هر زمان که به موبایل خود نگاه می کنند، تصویر قوطی پپسی را می-بینند.

 • استفاده از پیامک در کلینیکها

برخی از کلینیکها پیامکهایی را در قالب یادآوری زمان ویزیت به بیماران ارسال می کنند و از آنها می خواهند که در صورت انصراف به کلینیک اطلاع دهند. اینکار علاوه بر بهینه-سازی زمان ویزیت کلینیک، باعث می شود که قرار ملاقاتهای لغو شده سریعتر جایگزین شوند.

 • رستوران PizzaExpress

راه اندازی یک کمپین که مشتریان را ترغیب می کند از طریق پیامک به پیتزایی رای دهند که دوست دارند آن را در منوی رستوران ببینند. این کمپین تا 14 نوامبر 2010 تمام می شود. PizzaExpress یک رستوران محبوب در بریتانیاست و بیش از 370 شعبه دارد. این رستوران در هر یک از شعب خود مشتریان را به شرکت در این کمپین تشویق می کند تا رای خود را برای یکی از 5 پیتزای فینالیست ارسال کنند. مشتریان به محض ارسال پیامک می توانند رای های خود را مستقیما به فیس بوک نیز پست کنند.

 • شعبه مک دونالد در استرالیا

نرخ استفاده مشتریان از خدمات ارائه شده توسط پیامکهای مک دونالد به این دلیل افزایش یافت که کمپین پیامکی با یک مسابقه رادیویی-که از ایستگاه رادیوی محلی پخش می شد- ترکیب شد. شنوندگان با ارسال پیامک به این مسابقه رادیویی پاسخ دادند. در پاسخ، تایید دریافت پیام را با یک شماره فاکتور ضمیمه شده به آن دریافت کردند. آنها می توانستند با مراجعه به هر یک از شعب رستورانهای مک دونالد و ارائه این شماره، یکی از این سه پیشنهاد را دریافت کنند. به علاوه، از مشتری درخواست می شد که در صورت تمایل به دریافت پیشنهادات بیشتری از مک دونالد، حرف Y را ارسال کنند، که اکثر مشتریان نیز این کار را انجام دادند. مک دونالد قبل از زمان ناهار شماره فاکتورهای بیشتری را ارسال می کرد.

مک دونالد می تواند از شماره های جمع آوری شده در پایگاه داده خود استفاده کند تا برای کمپین بعدی سن افراد را از آنها سوال کند و هدفگذاری بهتری انجام داده و به نرخهای پاسخ بهتری دست پیدا کند

 

 


Copyright © 2011-2014 mahdasms - Powered by isjm.ir                                      کلیه ی حقوق این تارنما محفوظ و متعلق به گروه نرم افزاری و شرکت" ایده سازان جاوید مهدا " می باشد